EN

Bir Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği Kampanyası

Sevgilimizin olması insan ilişkilerinini doğal bir süreci. Duygusal ilişkiler yaşamaktan korkmamalı ve utandırılmamalıyız. Ancak ilişkimizin güvenli olmasını isteriz. Genç kadınlar ve kız çocukları olarak kurduğumuz duygusal ilişkilerin güvenilirliğini nasıl anlayabiliriz? Şiddete meyli işaret eden tutum ve davranışlar nelerdir? Bunu anlamak için deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmaya ihtiyacımız var. Gelin birlikte öğrenelim.

TEST ET

Şiddetim Olma, Sevgilim Ol

Sevgililik “gizli”, ayıp”, “saklanması gereken” bir konu olarak görüldüğü için ilişki içinde şiddetle karşılaşsak bile bu durumu çoğunlukla hiç kimseyle konuşamaz ve bunun sonucunda da yalnız hissederiz. Sevgililik her ne kadar toplum nezdinde yaygın olarak meşru görülmüyor olsa da insan ilişkilerinin doğal bir şekli olarak yaşanmaya devam ediyor. Kampanya ile sevgililik içinde yaşanan şiddeti konuşulur ve dolayısıyla da görünür kılmak istiyoruz. Çünkü şiddet, genç ya da yetişkin çoğu kadın için kafa karıştıran ve baş edilmesi zor olan bir deneyim. Bu nedenle, şiddetin uyarı sinyallerini tanımak, şiddetin ipuçlarını yakalamak büyük önem taşıyor. Bu sinyalleri tanımak, artarak devam eden şiddetten korunmamızı ve daha sağlıklı ilişkiler kurmamızı sağlayabilir.

Güvenli İlişki Drama Atölyesi

Güvenli İlişki Testini çözdün mü?
Hassas konular var değil mi? Belki öyle hemen cevap vermek kolay değildir. İlişkilerimiz ve duygularımız hakkında konuşmak için Güvenli İlişki Atölyesine katılmak istersen ;

HEMEN BAŞVUR

Güvenli İlişki Drama Atölyesi Nedir?

Bizlerin duygusal ilişkilerimizde şiddet türlerini tanıyabilmemizi,
Güvenli ilişki kurabilmek için duygularımızı ifade edebilme yeteneğimizin gelişmesini,
Aşk/sevgi kavramlarını tartışabileceğimiz güvenli ortamlar oluşmasını sağlar.

Daha Fazla Bilgi İçin;
Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile UN Women tarafından uygulanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Güçlü Sivil Alan” projesi kapsamında oluşturulmuştur. Bu web sitesinde ifade edilen görüşler Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği görüşleridir ve BM Kadın Birimi, Birleşmiş Milletler, bağlı kuruluşları ya da Avrupa Birliği’nin resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.