EN
Hikayemiz

Lotus Kadın’ın Hikayesi

Lotus Kadın ile kadınların güçlendiği, kadına yönelik şiddetin son bulduğu ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı kentler hayaliyle yola çıktık. Bu hayale ortak olan, öğrencisinden emeklisine yaşadığı kenti dönüştürmek isteyen kadınlarla Kocaeli’de 2017 yılında kurulduk. Adımızı zor koşullarda direnciyle var olan bir çiçekten, lotus çiçeğinden aldık. Biz kadınlar var olan gücümüzü görmeyi, bu gücü yerelde eşitlikçi bir dönüşüm için kullanmayı amaçlıyoruz. Kadına yönelik şiddetin son bulması hedefiyle başta yerel düzeyde olmak üzere tüm mekanizmaların işlemesi için dayanışma ağları kurmak öncelikli hedefimiz. Böylece toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak yerel ve ulusal politikalar üretilmesine katkı sağlayacağız. Kadın dayanışmasından aldığımız güçle yerellerimizden başlayarak hepimiz için daha iyi bir dünya kuracağız.

Değerlerimiz

Bütün bunları gerçekleştirirken belli ilkelerle hareket ediyoruz.

Bağımsız bir kadın sivil toplum örgütü olarak her kesimden kadına eşit mesafede durmak

Bağımsızlığımızı korumak

Üye ve gönüllülerimiz arasında hiyerarşik bir ilişki kurmaktan kaçınmak

Kadın dayanışmasını temel almak

Kadın örgütleri ile dayanışma içinde olmak

Ekibimiz

Birlikte Güçlüyüz!

Kadın dayanışmasını temel alan, birbirimizi güçlendirerek daha yaşanabilir kentler, sistemler kurabileceğimize inanan, bu inançla her şeyden önce gönüllü emeğini ortaya koyan bir ekibiz.

Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile UN Women tarafından uygulanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Güçlü Sivil Alan” projesi kapsamında oluşturulmuştur. Bu web sitesinde ifade edilen görüşler Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği görüşleridir ve BM Kadın Birimi, Birleşmiş Milletler, bağlı kuruluşları ya da Avrupa Birliği’nin resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.