EN

Kadın Sağlığı Semineri

25-02-2024
Paylaş:

Lotus ve İzmit Belediyesi ortaklığında İZGİM'de Kadın Sağlığı Semineri yapıldı.

Kadın sağlığı seminerinde kadınlarla bir araya gelerek koruyucu sağlık yaklaşımında temel üreme sağlığı konularını konuştuk. Bedenimizi yakından tanıyarak, doğru bildikleri yanlış bilgilerden bahsettik. 

Toplumun sağlıklı oluşu, bireylerin sağlıklı oluşuna bağlıdır. Sağlığın tam bir iyilik hali olduğu düşünüldüğünde mutlu, şiddetin olmadığı, özgürce iletişim kuran birey, sağlıklı toplumun da temelidir. Bu atölyeyle birlikte cinselliği ve toplumsal cinsiyet gibi cinsellikle ilişkili kavramları tanımak, cinsel organlara, kadınlık ve erkekliğe dair bilgi edinirken tabuları konuşmak, toplumsal kalıp yargıları tartışmak, güvenli cinselliğe dair bilgi edinmek amaçlanmaktadır. Bu amaçlara ulaşmak için iki düzeyde tasarlanan Cinsel Sağlık Atölyesi 101 ve 102 ile dramanın ve dışa vurumsal yöntemler aracılığıyla tam bir iyilik haline ulaşmanın ilk adımını atmak hedeflendi. Yaklaşık iki saat olarak planlanan atölyelere, homojen ve heterojen grupların katılımı mümkündür.

Sen de atölyelerimize katılmak, derneği daha yakından tanımak istersen linke tıklayarak formu doldurabilirsin.

Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile UN Women tarafından uygulanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Güçlü Sivil Alan” projesi kapsamında oluşturulmuştur. Bu web sitesinde ifade edilen görüşler Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği görüşleridir ve BM Kadın Birimi, Birleşmiş Milletler, bağlı kuruluşları ya da Avrupa Birliği’nin resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.