EN

Kocaeli’de kız çocuklarına eğitim vermeye devam ediyoruz.

16-07-2022
Paylaş:

Eğitim faaliyetlerine devam ediyoruz. Flört şiddetine karşı başlattığımız “Şiddetim Olma, Sevgilim Ol” kampanyasını bir adım ileriye taşıdık ve kız çocuklarına konuyla ilgili seminerler vermeye başladık. Şiddeti önden tanıyıp önlem alabileceklerini anlattığımız kampanya kadına yönelik şiddet konusunda kız çocuklarını erken yaşta bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bu konuda ilk semineri İzmit Kavram Temel Lisesi’nde verdik. İkincisi ise Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin Darıca’da bulunan Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’nde bu hafta gerçekleşti. Suriyeli kız çocuklarına güvenli ve sağlıklı ilişkilerin şiddet içermemesi gerektiğini, şiddet sinyallerinin neler olduğu anlattık.

Aynı zamanda Kocaeli’de Türkiye Aile Planlama Vakfı’nın Kadın Sağlığı Seminer programını yürütüyoruz. Suriyeli kız çocuklarına flört şiddetinin yanı sıra “Bedenimizi Tanıyalım” ve “Temizlik ve Beslenme” konularını anlattık.

Kocaeli’de lise öğretmenleri başta olmak üzere hem flört şiddeti hem de kadın sağlığı konusunda eğitim almak isteyen herkes bizimle iletişime geçebilir. 

Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile UN Women tarafından uygulanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Güçlü Sivil Alan” projesi kapsamında oluşturulmuştur. Bu web sitesinde ifade edilen görüşler Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği görüşleridir ve BM Kadın Birimi, Birleşmiş Milletler, bağlı kuruluşları ya da Avrupa Birliği’nin resmi görüşlerini yansıtmamaktadır.